portfolio fotografa ślubnego

NIE TYLKO FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Odkąd pamiętam zawsze fascynowała mnie siła przekazu jaką może mieć statyczny obraz, niezależnie czy jest to obraz malarski, grafika, rysunek, fotografia czy jakikolwiek projekt graficzny. Chodzi mi nie tylko o przekaz konkretnych treści ale przede wszystkim wartości estetycznych - zachwyt nad kształtem, barwą, kompozycją itp.

Pizza BaptysteriumPo zasmakowaniu różnych technik plastycznych (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba) ostatecznie skupiłem się na fotografii, z którą przygodę rozpocząłem w fotograficznej ciemni - fotografia cyfrowa była wtedy abstrakcją. W ciemni ponieważ tylko taka praca dawała fotografowi możliwość wpływu na ostateczny kształt zdjęcia. Z przyczyn oczywistych (technicznych i finansowych) była to fotografia czarno-biała. Stąd też moje zamiłowanie do zdjęć czaro-białych, ale nie tylko. Zestawienie plam bieli i czerni niejednokrotnie lepiej niż kolor podkreśla klimat zdjęcia, kompozycję, uwypukla grę świateł i cieni, a umiejętne ich zestawienie mocniej potrafi wydobyć główny temat zdjęcia i skupić na nim uwagę.

portfolio fotografia czarno-biała

Od momentu pojawienia się fotografii cyfrowej ze względu na relatywnie szybki proces tworzenia i nieograniczone możliwości kreowania obrazu, coraz rzadziej sięgałem po tradycyjne techniki plastyczne. Eksperymenty z fotografią cyfrową stały się czysta przyjemnością. Nigdy jednak nie zrezygnowałem z tradycyjnych tematów fotograficznych: portret, krajobraz, zdjęcia wnętrz, czy zdjęcia produktów. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Fotografia okolicznościowa - ślubna, w którą od wielu lat jestem zaangażowany, łączy w sobie większość z tych gatunków fotografii i czyni fotografa spełnionym.

nie tylko fotografia ślubna


fotografia artystyczna

Przejdź do GALERII*****