Fotoalbumy

fotografia ślubna

fotoalbumy Krosno

FOTOKSIĄŻKA czy FOTOALBUM; oto jest pytanie


Fotoksiążki, fotoalbumy lub albumy tradycyjne są produktami finalnymi fotoreportażu ślubnego. Pragnę tutaj krótko przedstawić różnice pomiędzy nimi ponieważ jak życie pokazuje te pojęcia często są mylone.


FOTOALBUM

Fotoalbum – to produkt ekskluzywny, dla najbardziej wymagających Klientów. Sanowi go indywidualnie zaprojektowany album w twardej oprawie ze zdjęciami skomponowanymi i wydrukowanymi na sztywnych kartach. Ze względu na grubość kart (rozkładówek), a co za tym idzie – ich ciężar, zazwyczaj składa się od dziesięciu do kilkunastu rozkładówek. Technologia jego produkcji umożliwia zastosowanie szerokiej gamy dodatków, takich jak okucia narożników, okienko ze zdjęciem na okładce, zaokrąglenie narożników stron czy też dodanie efektownych napisów i wytłoczeń. Można do niego zastosować eleganckie opakowania, sama okładka fotoalbumu może być wykonana z różnych materiałów: skóry, ekoskóry, może też być zadrukowana zdjęciem.

fotoalbum fotoksiążka Rzeszów
fotoalbumy Rzeszów
fotoalbum ślubny Rzeszów
rozkładówka fotoalbumu

*****

FOTOKSIĄŻKA

Fotoksiążka – mówiąc najprościej jest to książka w twardej oprawie, o miękkich stronach, zawierających dowolnie zamieszczane zdjęcia, strony drukowane są za pomocą maszyny cyfrowej na wysokiej jakości papierze. Ze względu na rodzaj papieru można w niej zamieścić bardzo dużo stron. W fotografii ślubnej ma mniejsze zastosowanie.

fotoksiążka Krosno

*****

ALBUM TRADYCYJNY

Album tradycyjny – to album fotograficzny, z twardymi okładkami i miękkimi kartami, zazwyczaj oddzielonymi cienkimi, kalkowymi przekładkami, gdzie na poszczególnych stronach ręcznie przyklejane jest zdjęcie (zdjęcia) za pomocą fotonarożników lub fotoprzylepców. Albumy mogą mieć bardzo różne wykonanie, począwszy od okładek ze skóry ekologicznej, przez tkaniny, czy też eleganckie skórzane.

tradycyjny album ślubny

*****